Jaki toner zakupić do drukarki?

tanie drukowanie z tonerami
Niezbędne w biurze

Drukarka laserowa to typ drukarki, która najczęściej wybierana jest przez konsumentów. Technologia tej drukarki wymaga do druku użycia odpowiedniego toneru. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tonerów. Warto zatem wiedzieć na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Typ drukarki laserowej

To jaki toner zostanie dokładnie wybrany zależy także od samego typu drukarki. Są bowiem drukarki laserowe, w których montowany jest sam toner, ale są i takie, w których montuje się toner wraz z bębnem. Pierwsze rozwiązanie jest dużo tańsze. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli dojdzie do awarii bębna praktycznie konieczna będzie wymiana drukarki ponieważ naprawa bębna jest nieopłacalna. Jednak jak to najczęściej bywa o wyborze typu drukarki decyduje jej cena. Jednak porównując ceny drukarek sprawdzić należy także koszty tonerów. Może się bowiem okazać, ze zakup taniej drukarki wcale nie będzie żadną oszczędnością.

Toner do drukarki – ważne parametry

Kupując toner do drukarki laserowej – https://www.drtusz.pl/tonery-bebny-c-60000000003.html kierować należy się kilkoma istotnymi parametrami. Przede wszystkim pamiętać należy o tym, aby toner był zgodny z modelem drukarki. Informację o tym do jakiego modelu drukarki pasuje dany toner znajdziemy na jego opakowaniu. Zakup niepasującego tonera oznaczać będzie po prostu, że nie będzie można go użyć lub co gorsze uszkodzi on drukarkę. Inny czynnik dotyczy koloru druku. Od tego czy chcemy drukować materiały czarno – białe czy kolorowe zależeć będzie czy kupimy toner czarno – biały czy kolorowy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę typ drukarki jeśli jest to drukarka kolorowa. Wiele modeli drukarek kolorowych potrzebuje do swojego działania tonerów kolorowych nawet jeśli chcemy drukować tylko materiały czarno – białe. Na koniec wspomnieć trzeba, że niezwykle ważna w przypadku tonerów do drukarek jest ich wydajność. Oczywiście im jest ona wyższa tym lepiej.