Co warto wiedzieć o obwolutach?

Wyposażenie biura

Obwoluty to okładki ochronne wykonane z tworzywa sztucznego albo papieru. Produkt w zdecydowanej większości przypadków zakładany jest na właściwą okładkę wybranej przez użytkownika książki. Ponadto koniecznie trzeba zaznaczyć, że obwoluty mają zagięte brzegi, które spokojnie zachodzą na wewnętrzne strony książki.

Jakie są cechy charakterystyczne obwoluty?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany produkt drukowany jest tylko z jednej strony. Warto także podkreślić, że pełni bardzo istotne funkcje informacyjno-reklamowe. Obwoluta drukowana jest na papierze cechującym się bardzo wysoką jakością. Bardzo często produkt jest również lakierowany albo laminowany.

Jakie są najczęściej wymieniane atuty obwoluty?

Nie wszyscy oczywiście mają świadomość, że w przypadku okładki, która została oklejona płótnem, bardzo gładka obwoluta pozwala na wykorzystanie zdecydowanie bogatszych środków jeżeli chodzi o grafikę. Ponadto omawiany produkt stanowi jedną płaszczyznę, która nie jest w żadnym miejscu rozerwana. Może być w ten sposób wykorzystana do wybranego znaku graficznego praktycznie na całej swojej powierzchni.

Co jeszcze warto wiedzieć o obwolucie?

Skrzydełka obwoluty w zdecydowanej większości przypadków używa się na streszczenia, noty biograficzne, recenzje czy zapowiedzi wydawnicze. Zdarzają się także przypadki, że obwoluta będzie przezroczysta. W żaden sposób nie wpłynie to jednak na funkcje tego produktu. Wydawcy wykorzystujący obwolutę w swoich publikacjach cenieni są przez odbiorców. Podnoszą w ten prosty sposób standard książki.