Na czym polega i co daje nam obsługa celna?

obsługa celna
biznes

Obsługa celna to szereg działań wykonywanych przez agencje celne – jej głównym celem jest sfinalizowanie procesu odprawy towarów. Agencje działają na podstawie Kodeksu Celnego, a ich nadrzędnym zadaniem jest reprezentowanie przedsiębiorcy przed konkretnym Urzędem Celnym.

Czym zajmują się agencje celne?

Agencje celne zajmują się przede wszystkim pomocą przy dopełnieniu wszystkich formalności związanych z odprawą towaru. Coraz częściej w skład obsługi celnej wchodzą także dodatkowe usługi takie jak spedycja i magazynowanie towaru. Oprócz usług związanych bezpośrednio z transportem i odprawą towaru, firma spedycyjna ma również obowiązek udzielić szczegółowych informacji na temat przebiegu transportu. Dodatkowo niektóre agencje prowadzą także doradztwo celne i handlowe. Wiele agencji zapewnia również obecność swoich pracowników podczas rewizji celnej, która może mieć miejsce w czasie transportu towaru. Poza tym dzięki uproszczonej procedurze, odprawa dokonywana przez agencje przebiega znacznie sprawniej niż postępowanie przeprowadzone w normalnym, nieprzyspieszonym trybie.

obsługa celna

Dlaczego warto zdecydować się na usługi agencji celnej?

Profesjonalna obsługa celna to wielka oszczędność czasu i pieniędzy. Pracownicy zatrudnieni w agencjach to fachowcy, doskonale znający się na wykonywanej przez siebie pracy, posiadający ogromną i zawsze aktualną wiedzę.

Dzięki usługom agencji celnej możliwe jest także uniknięcie niepotrzebnego stresu związanego z załatwieniem różnego rodzaju formalności. Agencja celna to gwarant spokoju i szybkiego przebiegu procesu odprawy towaru.