Komu potrzebne są jeszcze pieczątki firmowe?

Niezbędne w biurze

Wiele czynności przenosi się do świata online, jednak w wielu branżach bezpośredni kontakt z klientem jest bezcenny. Mało osób wie, że można wykorzystać w nich pieczątki firmowe na wiele sposobów. Zresztą to na tyle uniwersalne narzędzie, że każdy szanujący się biznesmen powinien nosić ją stale przy sobie. Do jakich celów je wykorzystać?

Usprawnienie codziennych czynności

Dzięki temu, że z reguły zawiera ona wszystkie ważne dla przedsiębiorstwa dane, można wykorzystać ją do wypełniania umów, faktur czy innych druków. Wystarczy też kawałek papieru, żeby zostawić kontrahentowi kontakt do siebie. Ułatwi codzienne czynności.

Nigdy nie wysyłało się listów przyjemniej niż z wykorzystaniem pieczątek firmowych, które żmudne pisanie skracają do jednego naciśnięcia. Istnieje wybór, aby obok tekstu odbijała się grafika, a w efekcie można wybrać do tego celu logo. To kolejny krok ku promowaniu marki nie tylko tekstem, ale zapadającym w pamięć symbolem.

Regulacja prawna czy dobra wola?

Niewiele osób wie, że nie ma obowiązku wyrabiania pieczątki firmowej. Nie zmienia to faktu, że na podstawie jednego z polskich aktów prawnych – Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej – określone dane muszą być jawne. Dużo bardziej eleganckim sposobem będzie użycie dedykowanego urządzenia niż wypisywanie ich ręcznie. Dodatkowo osoba tłumacząca się brakiem obowiązku legitymowania się pieczątkami firmowymi przez przedsiębiorców narazi się na wyraźne podejrzenia o nadmierne skąpstwo.

W porównaniu do sytuacji sprzed kilku lat dzisiaj to groszowa sprawa. Ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych za komplet, jednak wybierając elegancką obudowę i wysokiej jakości gumkę warto przeznaczyć na ten cel chociaż banknot z Kazimierzem Wielkim. Jej wyrobienie to kolejny stopień do wiarygodności przy zawieraniu umów i wystawianiu faktur, a także ułatwi ona codzienne prace biurowe.